Hakkında

Dünyanın en güzel şehri İstanbul da dünyaya geldim. En az onun kadar güzel olan Antalya’da eğitimimi tamamladım. 
Psikolojiye olan merakım ise lise sıralarında başladı. Kendi ilgi ve yeteneğimi keşfederek bu bölüme yöneldim. İstanbul Aydın Ünivesitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. 
Eğitim aldığım süreç içerisinde İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Çocuk ve Ergen Polikliniği ve yataklı kadın ve erkek servisleri, Balıklı Rum Hastanesinde 3 yıl staj görerek 5 yıllık eğitim-öğretim yılını 4 yılda bitirerek mezun oldum. Lisans eğitim sürecinde mesleki eğitimlere, sertifika programlarına ve süpervizyonlara katıldım. 
İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans programına başladım. Aynı zamanda İstanbul da Rehabilitasyon Merkezinde engelli çocuk ve aileleriyle çalışmaya başladım. Özel bir lisede rehber öğretmeni olarak çalışmaya devam ettim. Bu süreçte danışmanlık merkezinde danışan almaya başladım. Herkese soğuk gelen ancak bende merak uyandıran suç ve suçlu psikolojisi nedeniyle Adalet Bakanlığında çalışmaya başladım. Bakanlık bünyesinde birçok eğitime katıldım. Bağımlılık, suç, aile içi ilişkiler gibi alanlarda ciddi bir saha tecrübesi kazandım. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde Pedagojik
Eğitim alarak, Pedagog oldum. Evli ve 1 çocuk annesiyim.

Ayşenur Yılmaz Karaca