Çocuk ve Ergen Terapisi

Çocuklar ve ergenler karmaşık yapılara sahiptir. Ebeveynler çocuklarının nasıl büyüyeceğini, nasıl gelişeceğini ve nasıl bir insan haline gelecekleri konusunda endişe ederler. Pek çok ergen ve çocuk büyürken engellerle karşılaşır ve bazı durumlarda terapiye ihtiyaç duyabilir.

Terapi, çocuklara ve ergenlere duygusal  destek vermek amaçlı, aile ve çevresiyle yaşadıkları çatışmaları çözmek ve duygularını, sorunlarını anlamak gibi konularda yardımcı olur.

Merkezimizde uygulanan faklı Psikoterapi yaklaşımlar;

  • Aile terapisi: Aile içi etkileşim kalıplarını inceleyerek eğitim ve destek vererek, ailenin daha pozitif bir şekilde gelişmesine yardım eder.

Aile terapisi seansları çocukları, ergenleri, ebeveynleri, kardeşleri ve aile büyüklerini içerebilir.

  • Bireysel Terapi: Bireysel terapi kişinin yalnızca kendisiyle sürdürülen psikoterapi türüdür. Bireysel terapinin hedefi çeşitli nedenlerle kişide oluşan psikolojik sorunların giderilmesini sağlayarak kişinin daha mutlu bir yaşam yolculuğu sürmesinin önünü açmaktır. Terapi, sorunlarınıza ve kendinize dair farkındalıklar kazandığınız düşüncelerinizi kontrol ederek duygularınıza hakim olmayı öğrendiğiniz kişisel bir yolculuktur.

Dil ve Konuşma Terapisti & Psikolog & Pedagog & Oyun Terapisti | RİZE

Ayşenur Yılmaz Karaca